Wybór weterynarza

Jak wybrać weterynarza?

Znalezienie odpowiedniego lekarza weterynarii powinno być jednym z pierwszych zadań posiadacza zwierzęcia, a numer do polecanej lecznicy warto mieć zawsze pod ręką. To weterynarz zapewnia podstawową i kompleksową opiekę w ramach profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia schorzeń. Zatem, jak wybrać weterynarza?

Przede wszystkim trzeba wybór weterynarza powinien bazować na zwierzęciu, którego jesteśmy właścicielami. Większość dostępnych lecznic weterynaryjnych koncentruje się na opiece nad zwierzętami małymi – kotami, psami, furtkami, chomikami, świnkami morskimi i innymi zwierzętami domowymi. W przypadku opieki nad zwierzętami gospodarskimi, końmi, owadami użytkowymi, rybami konieczne jest znalezienie takiego gabinetu, który będzie koncentrował się właśnie na tych zwierzętach.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze weterynarza?

W wybraniu weterynarza pomogą informacje znajdujące się w sieci. Teraz na podstawie opinii zamieszczanych w sieci, głównie na forach poświęconych zwierzętom, można znaleźć ekspertów w swojej dziedzinie. Poczta pantoflowa to najlepszy sposób na wyszukanie rzetelnego weterynarza.

Przy doborze weterynarza i lecznicy weterynaryjnej warto wziąć pod uwagę:

  • dobre opinie – można łatwo znaleźć je w sieci
  • specjalizację weterynarza – aby opowiadała ona gatunkowi i potrzebom zwierzęcia
  • odpowiednie podejście do zwierząt – weterynarz powinien lubić to, co robi
  • obsługa klienta – weterynarz powinien objaśniać wszystko klientowi i odpowiedzieć na jego pytania
  • przebieg badania – powinno być wykonane delikatnie, dokładnie i z objaśnieniem
  • wygląd gabinetu – powinien być czysty i zadbany
  • wyposażenie gabinetu – zaplecze diagnostyczne jest szczególnie ważne
  • godziny otwarcia lecznicy – najlepiej, aby była dostępna przez 24 godziny na dobę lub lekarz na życzenie mógł pomóc o każdej porze po telefonie

Dlatego wtedy, gdy zastanawiasz się, jak wybierać weterynarzy, pamiętaj o naszych poradach. Dzięki nim uda ci się wybrać specjalistę, który pomoże twojemu zwierzęciu, także w trudnych sytuacjach.

Tekst powstał we współpracy z:

lek. wet. A. Chojnowską

przychodnia weterynaryjna NOE